Berntsen wrote:
Strategien kommer i avisa i morgen. Eide har et avslappet forhold til hovedtrenerjobben og mener det finnes bedre folk en han som er ledige.
Blir spennende.
Dog, det må nevnes at en slik uttalelse fra Eide gir enda flere +`er i margen.
"Guttungen" er i ferd med å vise en stayerevne som er ganske unik i norsk fotball. Dette kombinert med en ydmykhet og lærevilje tror jeg kommer til å gi ham en stor fremtid som trener i Norge.
Nevnte så vidt tidligere i tråden at jeg heller mer og mer mot å la ham ta hovedansvaret videre. Spørsmålet er hvilket trenerkurs han er sertifisert for. Noen som vet?
Også mulig å gå i en dialog med ham og si at vi tauer inn en ny hovedtrener ut sesongen, Eide tar evt. manglende trenerkurs, og får hovedansvaret neste sesong.
Ellers er jo Eggen Jr. også en spennende trener. Litt usikker på hvordan han kan takle det nå, han hadde vel noen "issues" i tiden i Fredrikstad som gjorde at han med jevne mellomrom trengte permisjoner. Uansett en kjempetrener.