pnord wrote:
Veldig bra for KIL å ha et B-lag i 3. divisjon. Jeg tolker opprykket som et resultat av målbevisst arbeid over tid, en helhetlig plan for hele klubben, god forvaltning av talenter, et bra trenerteam og ikke minst god styring av klubben generelt (økonomisk og administrativt).
Tidligere var KIL elendige på å ta vare på talenter, særlig fra egne rekker, men også talenter i naboklubbene. Dette ser ut til å ha endret seg de siste årene, og det er noe av nøkkelen til suksess, spør du meg. Ikke bare fordi det er viktig å få fram unge spillere fra egen stall og eget nærmiljø, men fordi det også vil føre til at nærmiljøet og distriktet får et tettere forhold til klubben. På sikt vil det bety flere tilskuere og flere inntekter. Nå vil disse talentene få en enda bedre matching i 3. divisjon, noe som er viktig for utviklingen.
Som supportere er vi ofte kun opptatt av forrige kamp (tap mot Mjøndalen), men hvis vi løfter blikket, så er det veldig mye som gjøres riktig i KIL. Enkeltresultater kan variere, men med en plan og god styring er det meste mulig. Kanskje vi ikke klarer kvalikplassen i år, men neste år har vi enda bedre forutsetninger. Og noe av grunnen til det er at talentene får bedre matching og en bedre utviklingsarena enn i år. Alt henger sammen.
Grattis til Charlie & co. for en kanonsesong!
Enig i dette, det er mye som har blitt langt mer på stell i KIL de senere årene enn slik ståa var før.
Så håper jeg også de etterhvert, nå som det er litt mer romslig økonomisk i klubben, kan begynne å gi de som slår gjennom litt bedre betalt, slik at vi ikke risikerer å miste disse for knapper og glansbilder til klubber høyere opp i divisjonene. Slik som har skjedd med Linnes, Ellingsen og nå Castro.. De må rett og slett tørre å gi slike spillere lenger kontrakter med mer betalt, slik at vi står bedre rustet når andre klubber ønsker dem. Det vil kanskje bety at de ender opp med å lønne enkelte litt for mye, som det aldri blir stort av. Men problemet er de gangene noen slår gjennom, så vet de at de selv har langt mer å hente på å gå kontrakten ut i KIL, for så å cashe inn mer når de signerer for ny klubb. Og KIL sitter så igjen med kun utdanningskompensasjon.
Men herre..... det er en helt annen, mer langsiktig, og langt bedre verden i KIL nå, enn for noen år tilbake i tid
