TaigerVudds wrote:
1) Glåmdalens forside var totalt usmakelig, og kommer til å ha preventiv virkning på at mennesker i Glåmdalsregionen påtar seg ubetalte eller minimalt betalte verv.
2) At de ikke klarte å komme opp med noen skikkelig unnskyldning annet enn en mini-notis med Valla-formuleringen "Vi beklager om Elle og hennes familie følte seg støtt over bildemontasjen", viser en redaksjon med klare arrogante trekk usikker på sin rolle som distriktets fremste lokale nyhetskanal.
3) Og som det påpekes av trådstarter er ikke forsiden noen helt enkeltstående affære, men det har vært en rekke overtramp de siste par årene. Eventuelt usmakeligheter, alt ettersom hvordan man ser det.
1) Neppe.
Det er vel få ting som engasjerer så mye og som er av så bred interesse.
Er det noe enkeltelement som får så mye omtale som KIL da?
Måtte være kommuneøkonoien etc...
I så fall er det kun forhold som faktisk kan bety mye for folk generelt, og da er nok betalingen deretter.
2) Unnskyldningen var selvsagt en smule bleik ja.
Men store oppslag ville her bare vært retrospektiv katalysator versus fotomontasjen igjen.
Det var jo ingen som skulle frikjennes for anklager i denne saken.
Men helt enig, burde vært større og inneholdt litt selvkritikk.
3) Slik er mediaverden idag.
VG har solgt på framsider i mange år.
"Ingen" leser Se & Hør, men alle vet hva som står der.
Dette var intet forsvar av avisen, men bare pludrete tanker om hvorfor...