EB wrote:
Er vel opp 3 mill i forhold til sesongen nå, og det er bra! Men nå har jo KIL en helt klar målsetting om å rykke opp innen 2009, så får håpe de klarer å dobble det til neste år. For skal vi ha noe i Tippeligaen å gjøre, må vi minst ha et budsjett på 40-50 mill (kanskje mer også i 2009). Men det hjleper ikke mye å ha 20 mill i budsjett, så lenge vi ikke har noen stadion å spille på. Må nok kvitte oss med Gjemselund, og bygge for eksempel Holth Stadion, Plantasjen Stadion, Eidsiva Stadion, Thon Stadion eller noe i den duren. Noe må skje så lenge ikke kommunen er sitt ansvar bevisst, må jo noen andre ta tak i det her.
Tror dettte ordner seg med den positive driven som tydeligvis har kommet tilbake internt i KIL.
Om KIL skal doble budsjettet til neste år er vi jo helt avhengig av investorer. Samtidig har vel Njøsen sagt at han helst ikke ser at KIL faller i hendene til enkeltindivider. Når og hvor har noen i KIL uttalt at vi skal rykke opp innen 2009?
Synes heller ikke vi skal kvitte oss med Gjemselund. Beliggenheten er jo helt ypperlig, og det er jo tross alt ikke så mye som skal til for å få stadion til å se litt finere ut. Ståtribunen bør rives straks og løpebanen bør fjernes. Så får heller plantasjen bygge friidrettsarena på holth!

Olav Thon hadde vært en fin mann for Gjemselund! Er hotell og fotballarena en veldig fjern ide?
Men om KIL skal bli interessant for en investor er vi nødt til å skape litt ordentlig blest rundt laget! Et lag med under 1000 tilskuere i snitt er neppe interessant for en investor. Potensialet i Kongsvinger er jo heller ikke alt for stort. Løsningen må i så fall kanskje bli å kombinere Gjemselund med noe. Var vel snakk om barnehager, leiligheter, kjøpesenter og alt mulig rart for en tid tilbake siden. Det hadde vært stort om noen faktisk tok ansvar og gjorde noe med ideene. Er i alle fall ingen tvil om at en utbedret stadion vil dra flere tilskuere!
Tror de som styrer KIL i dag har større kompetanse enn vi har sett på lenge. Gladnyhetene kommer i alle fall på rekke og rad denne sesongen. Måtte det bare fortsette!