lokal wrote:
når vidar nå legger opp synes jeg kil bør se seg litt rundt i lokal fotballen, det er mye talent å oppdrive i klubbene rundt kongsvinger. kanskje løsningen ligger i å hente en flinkop fra sander eller torbjørn bergersen fra eidskog. sistnevnte har tatt store steg de siste årene mener jeg som har sett en del kamper av eidskog. åretsspiller i fjor, og en av hovedgrunnene til at eidskog slapp inn relativt lite mål i fjor til tross for å være et lag på nedre halvdel av 3.div.
synes at kil er for dårlige til å "utnytte" de ressursene som finnes i klubbene rundt. ryen har vært en stor figur for kil i mange år, og det er ingen grunn til at andre kan ta det samme steget. bare se på linnes.
Ser at du er opptatt av de lokale spillerne og det er jo bra. Men å gå fra 3. divisjon godt oppi 20 åra og til Tippeliga er nok et for stort steg. Skal man ta Sander som eksempel og stoppere så bør man heller se på Amundsen og Fjeld som mulige toppspillere i framtida, gå samme veien som Linnes. De bør fortsatt være i tenårene om de skal ta steget. KIL Toppfotball bør foredle slike talenter litt før de slippes til. Nå er jo Linnes en innertier men han er jo kun 91 modell også da. Det er veien å gå med lokale gutter. Sander har også en lystscorer i Eriksen, samme årgang som Linnes. De nevnte Amundsen og Fjeld er vel også 91 modeller. Når de er så unge så kan de ta steget. Sånne som nevnte Flinkop er nok "for gammel" til å ta steget nå. Sander har forøvrig også et par 94 modeller som KIL Toppfotball burde ligge langflate etter. Gg det er synd at L.P. Moss havnet i Eidsvold Turn. Dog får han nå kamptrening i 2. divisjon og KIL Toppfotball må være på hugget til høsten igjen her.
Brukte Sander som eksempel idet jeg kjenner den klubben bedre enn de andre lokale. Men det samme gjelder selvsagt de andre lokale, få dem inn som veldig unge og utvikle dem derfra. En "etablert" 3. divsjonsspiller på la oss si 25 år er nettopp det. En etablert 3. divisjonsspiller. Og da stopper det nok der.